Aktualności
 • Uwaga, remont fragmentu al.

  7, sie 2022

  Uwaga, remont fragmentu al. Grunwaldzkiej!

  W poniedziałek rozpoczną się roboty drogowe na al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Derdowskiego. Na wysokości budynku 411 na wysokości zatoki autobusowej (jezdnia w kierunku Sopotu) i na odcinku od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do Derdowskiego wyłączony z ruchu zostanie prawy pas jezdni i taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca sierpnia.

  Czytaj więcej...
 • Zamknięcie wiaduktu na skrzyżowaniu al.

  7, sie 2022

  Zamknięcie wiaduktu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego

  W poniedziałek, 8 sierpnia, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego. Jezdnia wiaduktu prowadzącego od al. Sikorskiego w kierunku al. Armii Krajowej zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Planowo zamknięcie potrwa do 4 października.

  Czytaj więcej...
 • Owce nie tylko na tatrzańskich halach!

  6, sie 2022

  Owce nie tylko na tatrzańskich halach! W Miasto Gdańsk ruszył pilotażowy projekt "Opływ na wypasie". Nad Opływem Motławy wypuszczone zostało stado 15 owiec wrzosówek, którym opiekuje się baca Tymoteusz Hagno. Owieczki zadbają o bioróżnorodność, dobrostan gleby oraz selektywne koszenie traw. 🐑🐑

  fot. Daniel Stenzel/Urząd Miejski w Gdańsku

  Czytaj więcej...
 • Podpisano umowę na dostawę autobusów elektrycznych dla Gdańska.

  6, sie 2022

  Podpisano umowę na dostawę autobusów elektrycznych dla Gdańska. W przyszłym roku do gdańskiej floty autobusowej dołączy 18 autobusów elektrycznych. Będzie to dziesięć autobusów standardowych i osiem przegubowych marki MAN Lion’s City E.

  Zgodnie ze standardami obowiązującymi w gdańskiej komunikacji miejskiej, nowe pojazdy, podobnie jak te już posiadane przez GAiT, przystosowane będą do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. I tak, w autobusach znajdować będzie się wydzielona oznaczona strefa do bezpiecznego przewozu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i wózka dziecięcego oraz platforma umożliwiająca ich wjazd. W trosce o potrzeby osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób niewidomych i niedowidzących – wszystkie kolumny i poręcze wykonane będą w kolorze żółtym, a przyciski opisane w alfabecie Braille`a. W pojazdach znajdować będą się także pasy do bezpiecznego przewozu rowerów.

  Do dyspozycji pasażerów będą wygodne ergonomiczne fotele, wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na akty wandalizmu. Pojazdy wyposażone będą w systemy monitoringu i klimatyzacji, o wydajności zapewniającej komfort podróżowania nawet w upalne dni z uwzględnieniem specyfiki komunikacji miejskiej tj. częstego otwierania drzwi. Tablice informacyjne dla podróżujących wykonane będą w wysokiej jakości technologii LED. W technologii LED będzie także oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne pojazdów. W pojazdach zamontowane zostaną także gniazda USB oraz zautomatyzowane defibrylatory zewnętrzne AED. Pojazdy wyposażone zostaną również w system liczenia pasażerów.

  Źródło: Paulina Chełmińską/Urząd Miejski w Gdańsku
  fot. Dominik Paszliński/Gdańsk.pl

  Czytaj więcej...
 • Agnieszka Owczarczak

  4, sie 2022

  "Pogrzeb gdańskiego LOTOS-u"
  [*] 1 sierpnia 2022 r.

  _________________________________
  fot. Jacek Koślicki/Trojmiasto.pl - https://biznes.trojmiasto.pl/Krzyze-w-intencji-polaczenia-Orlenu-I-Lotosu-Ciekawy-watek-fuzji-n169462.html

  Czytaj więcej...
 • W 78.

  1, sie 2022

  W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddaliśmy hołd bohaterskim Powstańcom Warszawy. Tym, którzy zginęli za wolną Polskę i tym, którzy przeżyli i przekazują pamięć kolejnym pokoleniom.
  Uroczystość odbyła się na Targu Rakowym przy obelisku upamiętniającym Polskie Państwo Podziemne oraz przy pomniku poświęconym harcerkom i harcerzom Wolnego Miasta Gdańska pomordowanym w czasie II Wojny Światowej.

  Aleksandra Dulkiewicz Piotr Grzelak Łukasz Bejm Kamila Błaszczyk Andrzej Stelmasiewicz. Radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys Radny Miasta Gdańska Magdalena Adamowicz Piotr Adamowicz

  fot. D. Paszliński/gdansk.pl

  Czytaj więcej...

Zobacz więcej
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska w kadencji 2018-2023. Jestem członkinią Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach pracowałam również w Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Komisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta, Komisji Edukacji oraz Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego. Nauka języków obcych była zawsze moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 43 lata, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
wiadomość:
Click to interact