Aktualności
 • Taki koncert tylko na Przymorzu!

  29, lip 2021

  Taki koncert tylko na Przymorzu!

  Czytaj więcej...
 • ‼️”Polski Ład” forsowany przez PiS to program totalnej centralizacji naszego kraju.

  27, lip 2021

  ‼️”Polski Ład” forsowany przez PiS to program totalnej centralizacji naszego kraju. 〽️

  Ponad 132 MILIARDY złotych ‼️‼️ zabierze PiS samorządom przez najbliższą dekadę. To mniej inwestycji w Waszych miastach, miasteczkach i wsiach. Gorszy transport publiczny, droższe bilety na komunikację, edukacja na niższym poziomie, dziurawe drogi i mniejsze bezpieczeństwo. To właśnie proponuje Wam dziś rząd PiS.

  Jest to dokładnie zapisane w oficjalnym dokumencie legislacyjnym czyli tzw. ocenie skutków regulacji wniesionej właśnie przez rządzących ustawy o zmianach podatkowych.

  Jak wielka to kwota? To tyle co suma budżetów Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Łodzi przez... 5 lat.‼️‼️

  Czytaj więcej...
 • Zwolnienie z podatku za zielony dach lub ścianę? Katowice już to robią

  27, lip 2021

  Zwolnienie z podatku od nieruchomości w Miasto Gdańsk?

  Koalicja Obywatelska w Radzie Miasta Gdańska „proponuje, żeby miasto premiowało tych mieszkańców, którzy przyczyniają się do powstawania zieleni. Tą premią miałoby być zwolnienie z płacenia podatku od nieruchomości.

  Warunek? Mieszkanie w budynku, na którym wykonano zielony dach, zainstalowano ogród wertykalny lub stworzono zieloną, czyli roślinną fasadę. Miałoby to też na celu zachęcenie do korzystania z tego typu rozwiązań.”

  Czytaj więcej...
 • Pierwszy jarmarkowy weekend za nami, ale w tygodniu też się będzie działo.

  26, lip 2021

  Pierwszy jarmarkowy weekend za nami, ale w tygodniu też się będzie działo. Zaglądajcie na Jarmark św. Dominika w poszukiwaniu programu i najciekawszych stoisk.

  Fot. Jarmark św. Dominika

  Czytaj więcej...
 • 💛 BURSZTYNOWY WEEKEND 💛

  23, lip 2021

  💛 BURSZTYNOWY WEEKEND 💛
  Gdzie: Gdańsk, skwer Heweliusza obok Wielkiego Młyna
  Wstęp: wolny

  🔶 37 spotkań poświęconych bursztynowi w różnych odsłonach oraz pokazy wielkoformatowej projekcji audiowizualnej. Bursztynowy weekend to propozycja spędzenia wolnego czasu adresowana do mieszkańców i turystów bez względu na wiek.

  🔶 Bursztynowy weekend rozpoczyna się dziś o godz. 16:00 i potrwa do niedzieli, 25 lipca, do 23:00. W programie przewidziano wywiady z artystami, debaty oraz warsztaty o tematyce kulinarnej, dzięki którym poznamy zabytkowy Wielki Młyn, nowe Muzeum Bursztynu i bursztyn bałtycki w nieco innych odsłonach. Każdego dnia Bursztynowego Weekendu, o godz. 22:00, odbędzie się godzinny pokaz wielkoformatowej projekcji audiowizualnej „Bursztynowy Las” autorstwa Roberta Sochackiego z muzyką Piotra Kalińskiego (Hatti Vatti).

  🔶🔶 Cały program 👇
  https://muzeumgdansk.pl/wydarzenia/szczegoly/news/bursztynowy-weekend-w-gdansku/

  Czytaj więcej...
 • Do 29 lipca możecie oglądać plenerową wystawę „Otwórz oczy i zobacz…” poświęconą ubóstwu menstruacyjnemu i

  23, lip 2021

  Do 29 lipca możecie oglądać plenerową wystawę „Otwórz oczy i zobacz…” poświęconą ubóstwu menstruacyjnemu i doświadczeniom kobiet związanym z przeżywaniem miesiączki. Autorami zdjęć są polscy fotografowie – Łukasz Bąk, Tomasz Lazar i Marek Straszewski – którzy towarzyszyli Kulczyk Foundation podczas realizacji ostatniego sezonu serialu dokumentalnego „Efekt Domina”. Wystawę można oglądać na promenadzie prowadzącej do molo w Gdańsku Brzeźnie.

  Przedstawione na fotografiach kobiety i dziewczynki z Gwatemali, Kostaryki, Nikaragui i Ugandy dzielą się swoimi przekonaniami i problemami. Wielu z nich brakuje podstawowej wiedzy na temat miesiączki, często też nie mają środków na zakup artykułów menstruacyjnych. Działające tam i wspierane przez Kulczyk Foundation lokalne organizacje pozarządowe starają się dotrzeć z rzetelnymi informacjami o cyklu menstruacyjnym oraz wsparciem w postaci niezbędnych środków higieny.

  - Jako reporterka i filantropka zajmowałam się przeróżnymi problemami świata. Gdy zrozumiałam, że zmiana jest kobietą i kobieta jest bardzo często źródłem zmian, postanowiłam skoncentrować się na sprawach kobiet. Na przeszkodzie do samorealizacji, decydowania o sobie, równouprawnienia i po prostu osobistego szczęścia nadal stoją zabobony, źle rozumiana tradycja, ograniczenia natury społecznej i ekonomicznej. To niedopuszczalne, że kobiety są stygmatyzowane ze względu na miesiączkę. Brak środków higienicznych zabiera im wolność do samostanowienia o sobie – mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

  Wystawa „Otwórz oczy i zobacz…”, którą można oglądać na promenadzie prowadzącej do molo w Brzeźnie jest częścią kampanii społecznej zainicjowanej przez Okresową Koalicję na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym oraz tabu związanym z miesiączką. Wcześniej wystawa prezentowana była w Warszawie i Poznaniu.

  Zdrowie i higiena menstruacyjna to kwestie praw człowieka – to prawo do godności, które przysługuje każdemu człowiekowi bez względu na płeć. Niestety, ograniczony dostęp do środków menstruacyjnych i urządzeń sanitarnych oraz stygmatyzujące środowisko powodują, że część społeczeństwa nie może godnie żyć i funkcjonować w czasie menstruacji. Jak wynika z przeprowadzonych na zlecenie Kulczyk Foundation badań, aż 42 proc. kobiet deklaruje, że w ich domu o menstruacji się nie rozmawia, a dla aż 23 proc. badanych jest to temat krępujący. Co piątej Polce zdarza się nie mieć środków na zakup odpowiednich podpasek.

  Wystawę „Otwórz oczy i zobacz…” można oglądać w Gdańsku do 29 lipca. Więcej o działaniach na rzecz walki z ubóstwem menstruacyjnym i podejmowanych w związku z tym inicjatywach można przeczytać na stronie Kulczyk Foundation i stronie zrzeszenia organizacji oraz aktywistek/tów i ekspertek/tów zajmujących się tematem miesiączki - Okresowa Koalicja.

  Działania podejmowane w Gdańsku

  W budynkach należących do Urzędu Miejskiego, w których znajdują się m.in. Zespoły Obsługi Mieszkańców, zamontowano siedem „różowych skrzyneczek”. Dzięki nim, kobiety i dziewczęta mają dostęp do darmowych artykułów higieny menstruacyjnej, które uzupełniane są na bieżąco. Miejsca, w których się one znajdują to budynki przy ulicach:
  Wały Jagiellońskie 1 - Nowy Ratusz,
  Lastadia 2,
  Nowe Ogrody 8/12,
  Partyzantów 36,
  Żaglowa 11,
  Wilanowska 2,
  Piekarnicza 16.
  Podobne rozwiązania można znaleźć także w gdańskich szkołach. Są to w większości przypadków działania podejmowane przez samorządy uczniowskie, które we własnym zakresie pozyskują i uzupełniają artykuły higieny osobistej. Najczęstsza zawartość to: podpaski, tampony, wkładki higieniczne czy chusteczki dezynfekujące.

  mat.: Biuro Prasowe UMG

  Czytaj więcej...

Zobacz więcej
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Kommisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji. Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych była moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 40 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
wiadomość: