News
 • Pogoda póki co nas nie rozpieszcza, ale warto pomyśleć, jak wstrzelić się w okienko pogodowe i wyruszyć na wodną

  7, May 2021

  Pogoda póki co nas nie rozpieszcza, ale warto pomyśleć, jak wstrzelić się w okienko pogodowe i wyruszyć na wodną przygodę po Miasto Gdańsk.
  Dzięki akcji 🚣‍♀️🚣ekoKajak🚣‍♀️🚣 można za darmo wypożyczyć sprzęt pływający i jednocześnie pomóc środowisku.

  Przez cały maj na przystani Żabi Kruk Gdański Ośrodek Sportu osobom, które zadeklarują chęć posprzątania śmieci na trasie spływu Motławą, udostępnia bezpłatnie na 2 godziny sprzęt: kajaki, rowery wodne i łódkę wiosłową.

  Liczba jednostek biorących udział w akcji jest ograniczona. Jednocześnie udostępnionych może być 5 kajaków, 2 rowery wodne i jedna łódź wiosłowa. Aby skorzystać z bezpłatnego wypożyczenia, należy zobowiązać się do pozbierania śmieci z wody na trasie spływu w ilości minimum trzydzieści litrów na kajak/rower wodny/łódkę. Zebrane śmieci (najczęściej są to siatki foliowe, butelki plastikowe, opakowania po artykułach spożywczych) należy dostarczyć na przystań Żabi Kruk i następnie tam posegregować je do pojemników znajdujących się na terenie przystani. Uczestnicy zostaną wyposażeni w worki na śmieci i chwytaki. Warto zabrać ze sobą swoje rękawice, które ułatwią sprzątanie.

  Aby wziąć udział w akcji ekoKajak, należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie👉 https://tinyurl.com/65f65rb4 na adres ekokajak@sportgdansk.pl najpóźniej dzień przed planowanym spływem.

  Na miejscu uczestnik zobowiązany jest do wniesienia kaucji za sprzęt wodny, kamizelki asekuracyjne oraz chwytaki w wysokości 50 zł. Kaucja podlega zwrotowi po oddaniu sprzętu.

  Read More...
 • Kolejna kobieta patronką tramwaju❗ Od piątku jeździ po Miasto Gdańsk Pesa Jazz Duo o numerze bocznym 1074, której

  6, May 2021

  Kolejna kobieta patronką tramwaju❗ Od piątku jeździ po Miasto Gdańsk Pesa Jazz Duo o numerze bocznym 1074, której patronką została Janina Jarzynówna-Sobczak – założycielka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, tancerka, choreografka i aktorka. O taki sposób uhonorowania tej wybitnej postaci wystąpiła grupa Metropolitanka.

  Janina Jarzynówna-Sobczak (1915–2004)
  Wybitna choreografka i pedagog. Pierwszy polski choreograf tworzący balet współczesny. Nazywana jest „matką gdańskiego baletu”.

  Dyplom tancerki i pedagoga uzyskała w Konserwatorium Tańca w Krakowie (1938). Tam też założyła własną Szkołę Tańca Artystycznego. Przed komisją Związku Artystów Scen Polskich zdała egzamin aktorski (1945).

  W 1946 roku przeniosła się do Gdańska. Tu również założyła Szkołę Tańca Artystycznego, przekształconą później w Państwowe Liceum Choreograficzne, funkcjonujące obecnie pod nazwą: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

  Stworzyła balet Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, którego była kierownikiem i głównym choreografem (1953–1976). Ma na swoim koncie ponad 40 choreografii baletowych, najsłynniejsze z nich przeszły do historii polskiego tańca. Współpracowała ze scenami baletowymi w kraju. Patronowała kaszubskim zespołom tańca ludowego. Była inicjatorką i prowadzącą serial o historii tańca, wyprodukowany przez gdański oddział telewizji. Balety do muzyki symfonicznej najwybitniejszych polskich kompozytorów pokazała w serialu przygotowanym przez telewizję katowicką.

  Jej grób znajduje się na cmentarzu Srebrzysko.

  W Operze Bałtyckiej i na ścianie domu przy ul. Jaśkowa Dolina 11, w którym mieszkała i gdzie mieściła się założona przez nią szkoła tańca – znajdują się poświęcone jej tablice pamiątkowe.

  Read More...
 • To dziś - spotkanie online dla wnioskodawców projektów Budżet Obywatelski dla Gdańska❗

  6, May 2021

  To dziś - spotkanie online dla wnioskodawców projektów Budżet Obywatelski dla Gdańska❗
  O godz. 17.00 w aplikacji MS Teams odbędą się konsultacje, podczas których będzie można dopytać, jak poprawnie złożyć wniosek, co zmieniło się w tegorocznej edycji, czy projekt ma szansę na realizację i jaki może być jego koszt.

  Link do spotkania:
  https://tinyurl.com/3avuy5wa
  Wydarzenie będzie relacjonowane również na stronie www.gdansk.pl i na facebooku BO22.

  Projekty w BO2022 można składać do 16 maja. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec Gdańska bez względu na wiek, zameldowanie czy obywatelstwo Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Jedynym warunkiem jest mieszkanie na stałe w naszym mieście.

  W razie dodatkowych pytań pomagają pracownicy Referatu Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl.

  Read More...
 • Uwaga, od czwartku 6 maja planowane jest zamknięcie fragmentu ul.

  5, May 2021

  Uwaga, od czwartku 6 maja planowane jest zamknięcie fragmentu ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Beniowskiego do wysokości przystanku Droszyńskiego. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Droszyńskiego, Krzywoustego i Poznańską. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej trzy tygodnie.

  Zmiany w organizacji ruchu wynikają z modernizacji ul. Piastowskiej. Od wtorku 4 maja obowiązują też zmiany w komunikacji miejskiej:
  Linie: 117 w kierunku „Sopot Przylesie”, N4 w kierunku „Jaworzniaków”
  Pomiędzy przystankami „Piastowska” 04 a „Oliwa Pętla Tramwajowa” 06 autobusy pojadą objazdem ulicami: Piastowska – Poznańska – Krzywoustego – Droszyńskiego - Piastowska i dalej po stałej trasie. Zatrzymywać się będą na dwóch tymczasowych przystankach „Poznańska” 92 w ciągu ul. Poznańskiej i „Oliwa PKP” 93 przy ul. Krzywoustego. W czasach przejazdów zostaną wprowadzone drobne korekty (1 minutowe dla linii N4, 1-2 minutowe dla linii 117).

  Linie 117, N4 w kierunku „Jelitkowo Kapliczna”
  Pomiędzy przystankami „Oliwa Pętla Tramwajowa” 08 i „Poznańska” (n/ż) 01 wprowadzony zostanie objazd ulicami: Piastowska – Droszyńskiego – Krzywoustego – Poznańska – Piastowska i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Oliwa PKP” 03 przy ul. Krzywoustego. Od przystanku „Poznańska 01 odjazdy będą opóźnione o 1-2 minuty.

  Dla linii N4 zmienią się godziny odjazdów w kierunku Jelitkowa na odcinku „Galeria Bałtycka” – „Jelitkowo”.

  Linia 143 w kierunku „Oliwa PKP”
  Pomiędzy przystankami „Piastowska” 04 a „Oliwa PKP” 04 autobusy pojadą objazdem ulicami: Piastowska – Poznańska – Krzywoustego. Na trasie objazdowej zatrzymywać się będą wyłącznie na tymczasowym przystanku „Poznańska” 92 w ciągu ul. Poznańskiej.

  Linia 143 w kierunku „Sopot Sanatorium Leśnik” i „Sopot Przylesie”
  Bez zmian

  Read More...
 • Wielkie brawa dla gdańskich strażniczek miejskich!

  5, May 2021

  Wielkie brawa dla gdańskich strażniczek miejskich! Chylę czoła!

  Read More...
 • 🇵🇱🇵🇱Dziś 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  3, May 2021

  🇵🇱🇵🇱Dziś 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 🇵🇱🇵🇱Obchodziliśmy ją w mniejszym niż zazwyczaj gronie, ale jak zawsze przypominając, jak ważnym była dokumentem. Przypominając też, jak ważna powinna być dla wszystkich obowiązująca teraz Konstytucja.

  Gdyby ktoś miał wątpliwości - pomnik króla Jana III Sobieskiego był miejscem gdańskich manifestacji 3 majowych, gdy obchodzenie tego święta było zakazane. Był świadkiem wielu ważnych dla gdańszczan wydarzeń i demonstracji. Dlatego i dziś spotykaliśmy się w tym symbolicznym miejscu wypuszczając w niebo gołębie pokoju.

  Aleksandra Dulkiewicz Mieczysław Struk Beata Dunajewska Andrzej Kowalczys

  fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

  Read More...

View More
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Kommisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji. Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych była moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 40 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
Message: