News
 • Jeszcze do 11 października 2021 roku w Biuro Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożone są trzy projekty

  24, Sep 2021

  Jeszcze do 11 października 2021 roku w Biuro Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożone są trzy projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dotyczące terenów na Ujeścisku, Suchaninie i Strzyży.

  👉 Ujeścisko w rejonie ulic Łódzkiej i Orląt Lwowskich - projekt wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi z powodu uwzględnienia przez Prezydenta Miasta Gdańska części uwag. Celem planu jest m.in. zabezpieczenie lokalizacji dla filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku jako miejsca spotkań społeczności lokalnej oraz ograniczenie wymogu realizacji usług do parterów w rejonie skrzyżowania ulic Łódzkiej i Świętokrzyskiej. Ponadto w zachodniej części obszaru objętego granicami planu zakłada się dopuszczenie ekstensywnej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o podobnych parametrach co sąsiednia zabudowa szeregowa przy ulicy Orląt Lwowskich. Nowa zabudowa będzie stanowić element łączący pomiędzy tą zabudową a powstającymi w sąsiedztwie budynkami wielorodzinnymi. W północnej części planu objęto ochroną zadrzewienia o charakterze leśnym. Zostały również wytyczone powiązania piesze, które zapewnią mieszkańcom wygodny dostęp do obiektów usługowych, terenów rekreacyjnych i przystanków komunikacji publicznej.

  👉 Suchanino rejon ulic Schuberta i Nowolipie - celem jest umożliwienie realizacji ogólnodostępnej zieleni urządzonej, zbiornika retencyjnego oraz rozwój funkcji oświatowych, opiekuńczych i sportowych. Stworzenie i atrakcyjne zagospodarowanie parku o bogatej rzeźbie terenu, w dzielnicy z deficytem ogólnodostępnych przestrzeni rekreacyjnych, wpłynie na podniesienie jakości życia jej mieszkańców. Cel ten jest zgodny z polityką Miasta zawartą w Studium, dotyczącą zwiększenia dostępności do zieleni urządzonej, poprzez jej zachowanie i poprawę walorów, a także w zakresie poprawy dostępu do infrastruktury społecznej. Dodatkowo celem sporządzenia planu jest podniesienie jakości, poprawa bezpieczeństwa i dostępu do szkoły, poprzez zabezpieczenie ciągów pieszych oraz ustanowienie rezerw terenowych dla obsługi drogowej.

  👉 Strzyża rejon ulic Płk. Wilka Krzyżanowskiego, Żeglarskiej i Bernarda Chrzanowskiego - plan umożliwia rozbudowę istniejącego liceum przy ul. Płk. Wilka Krzyżanowskiego oraz dopełnienie go w zakresie usług sportu, kultury, administracji, rekreacji, zdrowia czy opieki. Ponadto nowe zapisy pozwolą na realizację miejskiej, ogólnodostępnej zieleni urządzonej (skwer) z ciągiem pieszo-jezdnym ułatwiającym dostęp do szkolnego zaplecza sportowego. Projekt planu umożliwi również uzupełnienie funkcji usługowej o funkcje mieszkaniowe przy ul. Żeglarskiej 4.

  Z wszystkimi projektami możecie szczegółowo zapoznać się tutaj
  https://www.brg.gda.pl/planowanie-przestrzenne/miejscowe-plany#aktualne-wylozenia-i-dyskusje-publiczne

  Read More...
 • 🌳🌳 Jutro (sobota, 25.

  24, Sep 2021

  🌳🌳 Jutro (sobota, 25.09) o godz. 11:00 zaczynamy wspólne sadzenie drzew na pasie zieleni alei Macieja Płażyńskiego w Letnicy. 🌳🌳

  Czeka już 70 ozdobnych lip drobnolistnych i niezbędny sprzęt, a grunt pod nasadzenia zostanie odpowiednio przygotowany. Potrzeba tylko rąk do sadzenia. Każdy, kto przyjdzie, może liczyć na ciepłą herbatę oraz fachową pomoc. To kto wpadnie? ;)

  Read More...
 • Zdjęcia z posta użytkownika Rada Miasta Gdańska

  23, Sep 2021

  Spotkania z harcerzami to zawsze miłe chwile :)

  Read More...
 • Wczoraj kolejny spacer dzielnicowy - tym razem Zaspa Rozstaje.

  22, Sep 2021

  Wczoraj kolejny spacer dzielnicowy - tym razem Zaspa Rozstaje. Wspólnie z Aleksandra Dulkiewicz, radnymi Elżbietą Strzelczyk i Barbarą Imianowską, przedstawicielami Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje Piotrem Skibą i Kuba Puszkarski oraz pracownikami jednostek miejskich omawialiśmy problemy tej części Zaspy, m.in. kładkę nad al. Rzeczypospolitej, miejscowe plany zagospodarowania, które są w toku, problemy ulicy Powstańców Wielkopolskich.

  Szczegóły omawianych spraw 👇
  https://www.gdansk.pl/wiadomosci/zaspa-rozstaje-spacer-po-dzielnicy-prezydent-gdanska-w-towarzystwie-miejskich-i-dzielnicowych-radnych,a,204593

  📸 Jerzy Pinkas / gdansk.pl

  Read More...
 • To dziś!

  22, Sep 2021

  To dziś!

  Read More...
 • Wczoraj spacer w dzielnicy Przymorze Wielkie i rozmowa o największych problemach na terenach miejskich.

  21, Sep 2021

  Wczoraj spacer w dzielnicy Przymorze Wielkie i rozmowa o największych problemach na terenach miejskich. Dziękuję Aleksandra Dulkiewicz, Krzysiek Skrzypski, Adam Rozenberg oraz wszystkim przedstawicielom miejskich instytucji za spotkanie.
  Szczegółową relacje znajdziecie tutaj 👇
  https://www.gdansk.pl/wiadomosci/przymorze-wielkie-spacer-prezydent-aleksandry-dulkiewicz-w-towarzystwie-radnych-miejskich-i-dzielnicowych,a,204509

  fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

  Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

  Read More...

View More
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Kommisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji. Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych była moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 40 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
Message: