News
 • Demokracja – system tak dobrze nam wszystkim znany.

  19, Sep 2020

  Demokracja – system tak dobrze nam wszystkim znany. Wydawałoby się, że oczywisty. Z pewnością system niedoskonały.
  Ale jeśli przestrzegać jej podstawowych wartości i zasad to najlepszy system jaki dotychczas wymyślono. I o tych wartościach i zasadach chciałabym Wam dzisiaj przypomnieć.
  WOLNOŚĆ! Wolność to najpiękniejsza i najważniejsza cecha demokracji. Wolność słowa, wolność życia według własnych wartości, wolność wyboru i wyborów, wolność, która nie krzywdzi, a służy rozwojowi nie tylko jednostki, ale także państwa i świata.
  Ta wolność nie byłaby możliwa bez RÓWNOŚCI, kolejnej z cudownych cech demokracji. Równe prawa kobiet i mężczyzn, równe traktowanie wszystkich, bez względu na wartości, jakie wyznają i czym się w życiu kierują, kogo kochają i w co wierzą, równe szanse w sądach bez względu na przynależność polityczną.
  I jeśli te wartości: wolność i równość są respektowane, to dopiero wtedy możemy mówić o kolejnej niezwykłej cesze demokracji, o SPRAWIEDLIWOŚCI.
  O przestrzeganiu prawa nie tylko przez rządzonych, ale także i przede wszystkim, przez rządzących. Przestrzeganie prawa jednakowego dla wszystkich. Niemanipulowaniu w przepisach, niezmienianiu prawa, za każdym razem, kiedy zaczyna być niewygodne.
  Żeby mówić o sprawiedliwym państwie, nie wystarczy powtarzać tego słowa jak mantrę. Należy stać na straży systemu prawno-politycznego, który traktuje wszystkich w sposób równy i uczciwy.
  Naruszanie zasady trójpodziału władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą może być bardzo niebezpieczne.
  Oznacza brak kontroli nad organami władzy. Bardzo cienką granicę, jaka dzieli państwo demokratyczne od totalitaryzmu. Ustroju, który depcze prawa mniejszości, prowadzi politykę wykluczania, podjudzania jednych przeciw drugim, narzuca „jedynie słuszne” wartości. Wykorzystuje mechanizmy władzy do utrwalania podziałów.
  Szanowni Państwo!
  Pamiętajmy o demokracji i pilnujmy jej wartości, tak aby była naszą codziennością, a nie stała się kiedyś jedynie pięknym wspomnieniem.

  Read More...
 • Już jutro Święto Zaspy organizowane przez Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje oraz Klub

  18, Sep 2020

  Już jutro Święto Zaspy organizowane przez Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje oraz Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Cieszę się, że mam przyjemność ponownie patronować temu wydarzeniu i że mimo otaczającej nas covidowej rzeczywistości udało się je zorganizować.
  Sprawdźcie program, bo to nie tylko biegi. Dzieciaki będą z pewnością zachwycone przedstawieniem Teatru Klapa, czyli Koperka i Kminka.

  Read More...
 • Bezpłatna linia tramwajowa nr 1, bezpłatna linia autobusowa nr 101, specjalna edycja biletów jednoprzejazdowych ZTM w

  17, Sep 2020

  Bezpłatna linia tramwajowa nr 1, bezpłatna linia autobusowa nr 101, specjalna edycja biletów jednoprzejazdowych ZTM w Gdańsku, a także konkurs fotograficzny – między innymi te atrakcje, związane z komunikacją miejską, czekają na mieszkańców Trójmiasta z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (w skrócie ETZT), który rozpoczął się wczoraj i potrwa do 22 września.

  więcej szczegółów: https://ztm.gda.pl/wiadomosci/etzt-2020-bezplatne-przejazdy-konkursy-i-okolicznosciowe-bilety,a,6437

  Read More...
 • W 81.

  17, Sep 2020

  W 81. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotkaliśmy się przy pomniku Golgoty Wschodu wraz z prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, członkami Związku Sybiraków Oddział Wojewódzki w Gdańsku oraz członkami Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Gdańsku. W Dniu Sybiraka pochyliliśmy głowy wspominając tych, których dotknęły zbrodnie sowieckie i którzy zostali wywiezieni na Sybir, zmarłych, zamordowanych i poległych w walce z sowieckim najeźdźcą.

  Światowy Dzień Sybiraka został ustanowiony w 1991 roku. Ma charakter zjazdu, a jego celem jest upamiętnienie rocznicy agresji ZSRR na Polskę (17 września 1939) i jej konsekwencji. Najważniejsze w tym dniu jest przypominanie prawdziwych losów zesłańców i spisywanie ich od żyjących osób, aby nie uległy zapomnieniu. Uroczystość z okazji obchodów Dnia Sybiraka to coraz już bardziej unikatowa szansa na kontakt z cennymi wspomnieniami kombatantów.

  Read More...
 • Dzięki gdańskiemu programowi wsparcia rozrodczości powitaliśmy na świecie już 2️⃣6️⃣3️⃣ małych

  16, Sep 2020

  Dzięki gdańskiemu programowi wsparcia rozrodczości powitaliśmy na świecie już 2️⃣6️⃣3️⃣ małych gdańszczanek i gdańszczan. 🎉
  W tym roku urodziło się 79 z nich, a 93 panie są aktualnie w ciąży. ❤️

  Read More...
 • Linie autobusowe 127, 175, 199 i 213 od jutra będą miały więcej kursów.

  15, Sep 2020

  Linie autobusowe 127, 175, 199 i 213 od jutra będą miały więcej kursów. Korekcie ulegnie też rozkład linii 113.
  Sprawdźcie wszystkie zmiany 👇

  Linia 1️⃣1️⃣3️⃣
  By poprawić dojazd do miejsc pracy oraz dojazd uczniów do szkoły zlokalizowanej przy ul. Wielkopolskiej, godziny odjazdów wybranych porannych kursów zostaną przyspieszone:
  z pętli Gościnna: z godz. 05:53 na 05:50, z godz. 07:13 na 07:06,
  z przystanku początkowego Olimpijska: z godz. 06:28 na 06:25, z godz. 07:48 na 07:41

  Linia 1️⃣2️⃣7️⃣
  Największe wykorzystanie tej linii występuje w godzinach szczytu przewozowego, na odcinkach między Myśliwską a Galerią Bałtycką, a w określonych godzinach nawet do Czarnego Dworu. Dlatego na tym najważniejszym odcinku, czyli Galeria Bałtycka – Jasień PKM – Galeria Bałtycka, linia zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami, dzięki czemu autobusy pojadą co 10 minut.

  Linia 1️⃣7️⃣5️⃣
  Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na skróconej trasie: Łostowice Świętokrzyska – Świętokrzyska – Niepołomicka – Pastelowa – Topazowa – Kolorowa – Srebrna – Niepołomicka – Świętokrzyska - Łostowice Świętokrzyska. W ten sposób, na wspólnym odcinku trasy z linią 113, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego autobusy pojadą co 10 minut.

  Linia 1️⃣9️⃣9️⃣
  Najbardziej obciążony odcinek, czyli Biały Dwór – Wrzeszcz PKP, zostanie wzmocniony kursami zasilającymi; na tym odcinku autobusy linii 199 pojadą co 10 minut.

  Linia 2️⃣1️⃣3️⃣
  Dzięki uruchomieniu dodatkowych kursów, autobusy linii 213, w godzinach porannego szczytu przewozowego, pojadą częściej – nie co 10 minut, jak dotychczas, tylko co 7-8 minut. Z kolei dodatkowe kursy w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego (14:00 – 16:00) zagęszczą częstotliwość z dotychczasowej co 10-20 minut na co 8 minut.

  Read More...

View More
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Kommisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji. Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych była moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 40 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
Message: