News
 • Kibicujemy dziś biało-czerwonym piłkarkom ⚽️Mecz Polska-Belgia zakończony remisem 1:

  17, Sep 2021

  Kibicujemy dziś biało-czerwonym piłkarkom ⚽️Mecz Polska-Belgia zakończony remisem 1:1, a rekord frekwencji pobity❗️ 8011 kibiców na Polsat Plus Arena Gdańsk❗️

  Read More...
 • Podczas wizyty w Bremie wraz z radnymi Katarzyna Czerniewska i Łukasz Bejm oraz dyrektor biura Rada Miasta Gdańska Wioletta

  17, Sep 2021

  Podczas wizyty w Bremie wraz z radnymi Katarzyna Czerniewska i Łukasz Bejm oraz dyrektor biura Rada Miasta Gdańska Wioletta Krewniak wzięliśmy udział w uroczystości wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej 🎖️. Odznaczenia przekazał konsult generalny Polski w Niemczech Paweł Jaworski.
  Tym wysokim odznaczeniem uhonorowani zostali Rainer Nalazek, były prezes Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Bremie i pośmiertnie były prezydent Parlamentu Bremeńskiego Christian Weber.
  Christian Weber był wielkim przyjacielem Gdańska. Wspierał Miasto Gdańsk pomocą humanitarną, a za swoje zaangażowanie we współpracę naszych miast otrzymał od Rada Miasta Gdańska tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska. Rainer Nalazek przez wiele lat był sercem i motorem partnerstwa Gdańska i Bremy angażując się między innymi we współpracę harcerzy.

  Bremische Bürgerschaft

  Read More...
 • W Światowym Dniu Sybiraka i w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę złożyłyśmy z prezydent Aleksandra

  17, Sep 2021

  W Światowym Dniu Sybiraka i w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę złożyłyśmy z prezydent Aleksandra Dulkiewicz kwiaty pod pomnikiem Golgoty Wschodu oddając hołd ofiarom tych tragicznych wydarzeń sprzed lat. Musimy pamiętać i przypominać o Syberii, aby podobne piekło już się nigdy nie powtórzyło.

  Read More...
 • NSA: - Teren Westerplatte wraca do Gdańska, Muzeum II WŚ, wojewoda i minister nie zastosowali się do własnej specustawy

  17, Sep 2021

  Westerpltte wraca do Miasto Gdańsk❗ Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że teren Westerplatte wraca do Gdańska, Muzeum II WŚ, wojewoda i minister nie zastosowali się do własnej specustawy❗

  Read More...
 • ⚽ To już ostatni moment na bilety na dzisiejszy mecz ❗⚽

  17, Sep 2021

  ⚽ To już ostatni moment na bilety na dzisiejszy mecz ❗⚽
  Bijemy rekord frekwencji i wspieramy polskie piłkarki w meczu z reprezentacją Belgii❗

  ⚽ Bezpłatne wejściówki można pobrać tu: https://bilety.lechia.pl

  Dziś o godzinie 19:00 na Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się spotkanie rozpoczynające eliminacje do mistrzostw świata - mecz reprezentacji Polski kobiet, która zagra z silną reprezentacją Belgii. Piłkarki nigdy wcześniej nie grały w Polsce na obiekcie o tak dużej pojemności.

  Oprócz zwycięstwa naszych zawodniczek, naszym celem jest pobicie rekordu frekwencji na meczu naszej żeńskiej kadry. Dotychczas najwięcej kibiców – 7528 – dopingowało biało-czerwone z trybun stadionu w Lublinie podczas meczu eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią w listopadzie 2019 roku. Chcemy w Miasto Gdańsk pobić tę liczbę❗

  Read More...
 • Z okazji 45-lecia partnerstwa Miasto Gdańsk i Brema miałam zaszczyt i przyjemność reprezentować nasze miasto w

  16, Sep 2021

  Z okazji 45-lecia partnerstwa Miasto Gdańsk i Brema miałam zaszczyt i przyjemność reprezentować nasze miasto w Parlamencie Bremeńskim Bremische Bürgerschaft. Silna współpraca między europejskimi miastami i wymiana doświadczeń tworzą więzi i przyjaźnie, które umacniają zjednoczoną Europę.
  Dziękuję prezydentowi Frank Imhoff za zaproszenie i otwartość na współpracę naszych miast.

  Read More...

View More
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Kommisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji. Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych była moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 40 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
Message: