Aktualności

 • Gdańsk Historyczny

  18, sie 2018

  Zaspa ❤️
  Jak to 1992 rok, to pewnie gdzieś tam biegam po szkolnym placu zabaw... Pamiętam, że czasem ganialiśmy na długich przerwach do snack baru przy ul. Pilotów na hamburgery. Ależ emocje były, bo to wówczas była trochę zakazana wyprawa. Trzeba było dobiec, szybko zjeść i na czas do szkoły wrócić 😉

  Czytaj więcej...
 • Wnioski do Budżet obywatelski dla Gdańska najlepiej pokazują, jakie potrzeby mają mieszkańcy Miasto Gdańsk.

  16, sie 2018

  Wnioski do Budżet obywatelski dla Gdańska najlepiej pokazują, jakie potrzeby mają mieszkańcy Miasto Gdańsk. To nie przypadek, że tak popularne są wnioski o budowę nowych lub przebudowę istniejących przejść dla pieszych. To piesi najbardziej budują codzienny ruch i życie na ulicach miasta.
  Niestety większość wniosków jest odrzucana ze względu na wysokie koszty i od lat lista przejść do przebudowy jest coraz dłuższa. Jestem przekonana, że przy odpowiednim planowaniu można byłoby realizować po kilka inwestycji rocznie. Proponuję zatem stworzenie kompleksowego programu przebudowy przejść dla pieszych na kształt programów Jaśniejszy Gdańsk i programu chodnikowego. Poniżej treść mojej interpelacji w tej sprawie do Prezydenta Paweł Adamowicz.
  Więcej na temat przejść również w artykule http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23786220,piesi-w-budzecie-obywatelskim.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Trojmiasto_Wyborcza

  Czytaj więcej...
 • Aleję Rzeczypospolitej biegnącą przez Zaspę Młyniec i Zaspę Rozstaje czekają w przyszłości zmiany prowadzące do uspokojenia ruchu samochodowego i wprowadzenia ułatwień dla pieszych.

  14, sie 2018

  Aleję Rzeczypospolitej biegnącą przez Zaspę Młyniec i Zaspę Rozstaje czekają w przyszłości zmiany prowadzące do uspokojenia ruchu samochodowego i wprowadzenia ułatwień dla pieszych. Na razie nadal trwają analizy i poszukiwanie środków finansowych na przebudowę kilku skrzyżowań. Jedno z nich, z ulicą Hynka, jest z resztą w tegorocznym konkursie Budżet obywatelski dla Gdańska, ma zatem największą szansę na szybką realizację. W załączeniu szczegółowa odpowiedź Piotr Grzelak na moją kolejną interpelację w tej sprawie.
  Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje
  Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

  Czytaj więcej...
 • 14, sie 2018

  Czytaj więcej...
 • Jarosław Wałęsa

  13, sie 2018

  Prowadzone inwestycje muszą być zgodne z przepisami prawa, w tym przede wszystkim z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Skoro Generalny Konserwator Zabytków orzekł, że decyzje zezwalające na zabudowę kanału Raduni w ramach Forum Gdańsk zostały wydane z rażącym naruszeniem planu zagospodarowania, oczekujemy doprowadzenia inwestycji do zgodności z planem i przywrócenia odkrytego biegu rzeki.

  Czytaj więcej...
 • Ministerstwo Kultury: kanał Raduni został zabudowany bezprawnie

  10, sie 2018

  Rada Miasta na pewno nie będzie przykładać ręki do takich działań. Nie będziemy „legalizować” przykrytego kanału Raduni poprzez zmianę planu zagospodarowania przestrzennego.
  Wielu radnych, w tym ja, zdecydowanie opowiada się za odkrytą rzeką, a nie wybudowanym „korytem edukacyjnym”, które wygląda jak zwykła fontanna.

  Czytaj więcej...

Zobacz więcej

O mnie

 • Jestem Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Kultury i Turystyki oraz Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, której przewodniczę. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji.
  Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski. Uczę się również niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych jest moją pasją.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 39 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.

Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt

wiadomość: